Mekala, yazı  paylaşim, video, forum, haber, chat
               
  v   {{ Forum }}
  v   Haberler
  v   Video izle
  v   Resim Galerisi
  v   Dosyalar
  v   Yazılar
  v   Site Ekle
  v   OYUN
  v   Şarkı Sözleri

Menü
 
Anket
Kullandiginiz tarayici hangisi?
Internet Explorer (17 %)
Internet Explorer önceki (21 %)
Firefox (27 %)
Opera (15 %)
Diger (20 %)
100 - Katılım
 
Mini Sohbet
 
Takvim
« Mar Nisan
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Tarihte 26 Nisan günü 0 olay var, Detaylar..
 
Yerel reklam
Sesli Sohbet Sesli Chat Sitemize Hoşgeldinizz
sesli, sesli chat, sesli sohbet, kameralı chat görüntülü sohbet, seslichat siteleri, seslisohbet siteleri, canlı sohbet, sesli,
Adres:
Tel:


 
 
Kur'anda ara
Diyanet Meali
Kur'an
Tefsiri


 
Maymun Resimleri - Resim Galerisi
Toplam ( 26 ) Kategoride ( 613 ) Resim var..

- & - 1 - 5 - A - B - Ç - D - E - F - G - H - I - K - L - M - N - O - P - R - S - T - V - Y - Z - Ö - Ş -

 Manzara Resimleri
Manzara ( 112 )
Digerleri ( 33 )
şeyh resimleri ( 22 )
Türk Ünlü Mankenlerin Resimleri ( 21 )
Allah Yazılı Resim ( 21 )

 Ünlü Resim Galerisi
Hülya Avşar ( 10 )
Sibel Can ( 13 )
Oya Aydogan ( 7 )
Banu Alkan ( 12 )
Digerleri ( 8 )

 Kücük BaŞ Hayvanlar
Kedi Resimleri ( 7 )
Köpek Resimleri ( 7 )
Kanatlılar ( Kuşlar ) ( 37 )

 Büyük Baş Hayvanlar
Maymun Resimleri ( 11 )
Dinazor Resimleri ( 8 )
Koyun Resimleri ( 17 )
Digerleri ( 95 )

 Sesli Chat Girişleri, Bannerleri
Sesli Sohbet Girişleri ( 5 )
Sesli Chat Girişleri ( 5 )
Sesli Baner ( 6 )
Sesli Domolar ( 3 )
Sesli Giriş ( 7 )

 Güldüren Resimler
Komik Resimler ( 42 )
Korkunç Resimler ( 27 )
ünlülerin komik resimleri ( 61 )
Bayan Resimleri ( 16 )


Büyütmek istediğiniz resmin üzerine tıklayın..

  
maymun agaçtan muz koparmış yiyiyor
    
Gösterim:755
  
hirsiz maymun muz calıp yiyiyor
    
Gösterim:767
  
maymunlar muz yiyorlar cok acıkmış maymunlar
    
Gösterim:439
  
muz yiyen maymun resimleri
    
Gösterim:806
  
maymun fotosu
    
Gösterim:397
  
maymunlar evleniyor sok olay
    
Gösterim:917
  
dişi maymun dinleniyor
    
Gösterim:483
  
maymun bebegine bakım yapıyor
    
Gösterim:386
  
maymun bebeyini taşıyor
    
Gösterim:449
  
dişi maymun resimleri
    
Gösterim:973
  
maymun resimleri super maymunlar
    
Gösterim:117

Sayfa : [1]
 
Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 400518             
Güvenlik : 
Hatırla :   Gizli : 

  
 
Dil Seçimi
tr en de
( TR )
 
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
 
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : justkin
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 789

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 12
Toplam : 12
Rekor : 1351 kişi 14.06.2011
IP No : 54.82.230.178
Site sayacı
Bugün Tekil : 98
Bugün Çoğul : 101
Bugün Toplam : 199
----------------
Dün Tekil : 124
Dün Çoğul : 126
Dün Toplam : 250
----------------
Genel Tekil : 753171
Genel Çoğul : 768823
Genel Toplam : 1521994
 
Sesli Giriş
seslichat seslisohbet
 
Kayan Yazı

Ayetel Kürsi


Ayetel Kürsi, Bakara Suresi’nin 255. ayetidir. İsmini surenin içinde geçen “Kürsi“den almıştır. Ayet Allah’ı tanıtmakta ve Allah’ın en yüce ismini içinde barındırmaktadır. Peygamberimiz bu surenin farz namazlarının arkasından, akşam, sabah ve uyumadan önce okunmasını tavsiye etmiştir.

Ayetel Kursi Türkçe Okunuşu
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kursi Anlamı (Meali):

Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür. Okunduğu yer: Namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Her şeyin bir zirvesi vardır. Kur’an-ı Kerim’ in zirvesi de Bakara Suresidir. Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur’an ayetlerinin efendisidir.

Bu, Âyet’el-Kürsî’ dir.

Fatiha Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmânir-Rahîm. Elhamdülillâhi Rabbil-‘âlemîn. Er-Rahmânir-Rahîm. Mâliki yevmid-dîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdine’s-sırâtal-müstekîm. Sırâtallezîne en’amte ‘aleyhim ğayril-meğdûbi ‘aley- him ve led-dâllîn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Hamd, âlemlerin Rabbi, Allah’a mahsustur. Hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki. Rahmân, Rahîm, (Allah’ım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yar- dım dileriz. Bizi doğru yola, ilet. Kendilerine nimet verdik- lerinin yoluna (ilet), gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.”

Asr Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Vel-‘asr. İnnel-insâne lefî husr. İllellezîne âmenû ve ‘amilüs-sâlihâti ve tevâsav bil- hakkı ve tevâsav bis-sabr.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (On- lar ziyanda değillerdir).”

Fil Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Elemtera keyfe fe’ale Rabbüke bi-ashâbil-fîl. Elem yec’al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele ‘aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bi-hıcâratin min siccîl. Fece’alehüm ke’asfin me’kûl.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Rabbinin, fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? On- ların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?Üzerlerine balçıktan pi- şirilmiş taşlar atan sürü sürü kuşlar gönderdi. Nihayet onları yenilmiş ekin yaprakları hâline getirdi..”

Kureyş Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm Li îlâfi kurayş. Îlâfihim rihleteş-şitâi ves-sayf. Felya’büdû Rabbe hâzel-beyt. Ellezî et’amehüm min cû’ıvve âmenehüm min havf.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Kureyş’i ısındırıp alıştırdığı; onları kışın (Yemen’e) ve yazın (Şam’a) yaptıkları yolculuğa ısındırıp alıştırdığı için, Kureyş, kendilerini besleyip açlıklarını gideren ve onları kor- kudan emin kılan bu evin (Kâbe’nin) Rabbine kulluk etsin.”

Maun Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Eraeytellezî yükezzibü bi’d-dîn. Fezâlikel-lezî yedü’ ’ul-yetîm. Ve lâ yehuddu ‘alâ ta’âmil-miskîn. Feveylün lil-müsallîn. Ellezînehüm ‘an salâtihim sâhûn. Ellezînehüm yürâûn. Ve yemne’ûne’l-mâûn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı! İşte o, yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını cid- diye almazlar. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.”

Kevser Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. İnnâ a’taynâ ke’l-kevser. Fesalli li-Rabbike ve’nhar. İnne şâni’eke hüve’l-ebter.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Şüphesiz biz sana Kevser’i verdik. O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Doğrusu sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir.”

Kafirun Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Kul yâ eyyühel-kâfirûn. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. Ve lâ entüm ‘âbidûne mâ a’büd. Velâ ene ‘âbidüm m⠑abettüm. Velâ entüm ‘âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. De ki: Ey kâfirler! Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem. Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz. Ben de sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim. Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.”

Nasr Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. İzâ câe nasrullâhi vel-fethu. Ve raeyten-nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ. Fe sebbih bi-hamdi Rabbike vestağfirhu innehû kâne tevvâbâ.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Allah’ın yardımı ve fetih (Mekke fethi) geldiğinde ve insanların bölük bölük Allah’ın dinine girdiğini gördüğünde, Rabbine hamd ederek tespihte bulun (O’nu yücelt) ve O’ndan bağışlama dile. Çünkü O, tövbeleri çok kabul edendir.”

Tebbet Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ ağn⠑anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyaslâ nâran zâte leheb. Vemraetühû hammâletel-hatab. Fî cîdihâ hablün min mesed.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. O, bir alevli ateşe girecektir. Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu hâlde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).”

İhlas Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul hüvallâhü ahad. Allâhüs-samed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ahad.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. “De ki: O Allah tektir. Allah, sameddir (her şey O’na muhtaçtır, O hiçbir şeye muhtaç değildir). O’ndan çocuk olmamıştır (kimsenin babası değildir.) Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir.) Hiçbir şey O’na denk ve benzer değildir.”

Felak Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul e’ûzü bi-Rabbil-felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ve min şerrin-neffâsâti fil-‘ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.”

Nas Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul e’ûzü bi-Rabbin-nâs. Melikin-nâs. İlâhin-nâs. Min şerril-vesvâsil-hânnâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrin-nâs. Minel-cinneti ven-nâs.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. De ki: Cinlerden ve insanlardan olup, insanların kalple- rine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanla- rın Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığı- nırım.”
 
 
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 2.2735 YTL
1 USD : 2.722 YTL
Satış
1 EUR : 2.2886 YTL
1 USD : 2.7269 YTL
 
Copright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır
Görüntülü Sesli Chat Siteleri
Bu sayfa: 1,22 saniyede yorumlandı.
Web Tasarim otomobil, aracinisat.com Rss SiteHaritasi